Sárvédő vs. sárhányó

A köznyelv szereti a sárvédőt sárhányónak hívni. Ez a megfogalmazás kis utánagondolással gyorsan megváltozik, ugyanis a sarat a kerekünk „hányja”, így ebből két darab gyárilag is megtalálható a kerékpárunkon. Tehát mi sárvédővel szeretnénk felszerelni a kerékpárunkat.

A sárvédőkből több típus is megtalálható, de minden esetben ügyelnünk kell arra a kiválasztáskor, hogy a megfelelő szélességű gumihoz a megfelelő szélességű sárvédőt válaszd. Ha széles gumikhoz túl keskeny sárvédőt szerel fel, akkor a probléma csak kis mértékben fog megoldódni hiszen a vizet a gumi széle még ugyanúgy fel fogja csapni a hátaadra. Továbbá figyelned kell arra is, hogy a kerékpár esetleg dinamóval van felszerelve, tehát ennek megfelelő sárvédőt kell választanod.

Amit el kell döntened még a vásárlás előtt, hogy a sárvédőt csak időszakosan szeretnéd használni vagy állandóan a kerékpárodra legyen szerelve.

Konzolos sárvédő

Egy konzollal vagy egy gyorskioldós pánttal kerül rögzítésre a sárvédő így csak akkor kell feltennünk, ha esőben tervezünk kerékpározni esetleg egy túrára készülünk, ahol esőre lehet számítani.

Pálcás sárvédős sárvédő

Ebben az esetben pálcákkal a villára lesz erősítve a konzolos felfüggesztés mellett a sárvédő így sokkal tartósabb és merevebb lesz

Ass Saver (el tudjuk képzelni, hogy ez mit jelent)

Ez a legegyszerűbb megoldás ha arról szeretnénk gondoskodni, hogy a hátunkat ne csapja össze a hátsókerék, de ezek a műanyag lapok nem minden nyeregpálcával kompatibilisek így jól meg kell választanunk a modellt.

Teleszkóp sárvédő

Ez ahogy a nevéből ered nem a teleszkópot védi a felverődő víztől hanem a teleszkópba szerelhető sárvédőt jelenti ami egy csavaros megoldással csatlakozik a villa nyakának alsó részéhez, tökéletes védelmet biztosítva az első kerék által felcsapott víztől.